News & Reviews / Reviews / ZILDJIAN: 10 нововведень у світі барабанних...
ZILDJIAN: 10 нововведень у світі барабанних тарілок, яким ми завдячуємо Аведісу ІІІ

ZILDJIAN: 10 нововведень у світі барабанних тарілок

Безперервний процес винаходів та інновацій протягом 4 століть (перші тарілки з секретного сплаву алхіміка Аведіса Зілджяна були створені ще у 1618 році!) - це те, що вирізняє Zildjian з-поміж інших виробників музичних інструментів. У ХХ столітті Джин Крупа, Джо Джоунс, Баді Річ та безліч інших барабанних легенд мали тісні зв'язки з компанією, і саме Аведіс ІІІ виконував важливу місію перетворення їх новаторських поглядів у реальні інструменти.

Пропонуємо вам поглянути на 10 речей, які Zildjian зробили вперше, змінивши світ музики на краще.

1. Тонкі як папір

Тонкі як папір тарілки були розроблені у 1940-х на першій американській фабриці Zildjian: тій самій фабриці, яку було відкрито у 1928 р. після переїзду компанії зі Стамбулу до Квінсі, Массачусетс. Джерелом натхнення для такої новинки стали тісні зв'язки Аведіса з барабанщиками тих часів. Спочатку фабрика спеціалізувалася на виробництві важких тарілок сімейства "К" - таких самих, які вироблялися у Стамбулі. А на створення тонких тарілок Аведіса надихнув Джин Крупа: така конфігурація давала барабанщикам можливість з меншими зусиллям крешувати тарілку та отримати чутливий до нюансів відгук та звук. Цей винахід, до речі, отримав перший в історії патент для спеціального дизайну барабанної тарілки.

2. Креш-райд

Ця тарілка теж з'явилася у 40-х роках. Вона мала одразу дві місії: як неважко здогадатися, вона могла використовуватися як креш і як райд. Ці напівтонкі креш-райди стали у нагоді  для барабанщиків танцювальних колективів тих часів: як правило, вони могли дозволити собі купити лише одну тарілку.

3. Sizzle

Так, саме Zildjian першими додали до своїх тарілок заклепки у 1940-х. Арман Зилджян називав тарілки з заклепками "цвяхами" - бо на їх створення Zildjian надихалися експериментами барабанщиків, які у власні китайські тарілки вставляли цвяхи - щоб отримати ще більше сустейну. Сьогодні доступно достатньо моделей з декількома заклепками, або з їх рівномірним розташуванням по всій тарілці.

4. Ping-райди

У 1950-х Ping Ride став першим важким райдом з дещо закругленою формою тіла. Як наслідок отримали чітку артикуляцію ударів з мінімумом "шипіння". Сьогодні Ping Ride - одна з найпопулярніших тарілок Zildjian, а почалося усе традиційно - з бажання барабанщиків отримати яскравий і чіткий "пінґ", що прорізався у звучанні біґ бендів тих часів.

5. Отвори у тарілках

Наприкінці 1970-х Zildjian представили 14" та 15" хай-хети Quick Beat. Нижня тарілка відрізнялася чотирма симетричними отворами, що дозволяли повітрю вільно рухатися коли хет закривався. Як результат - виражений "чик" та приємна швидкість роботи. 
Новинки були важчими за іншу популярну модель, 
New Beat. До речі, фірмовий звук хай-хета легендарної пісні Майкла Джексона “Rock With You” - це саме 15” QuickBeat!
Конструктивна особливість цієї моделі теж була запатентована. Вона і зараз використовується на безлічі ефект-тарілок.
Музична пауза на "Rock With You" та 15" Quick Beat!

6. Без проточки!

Першою тарілкою Zildjian, повністю позбавленою проточки, став райд Zildjian Earth Ride, який з'явився на початку 1970-х. Зовнішність його була не менш незвичною ніж звук: сухий, майже зовсім без шипіння, з потужним "пінґом", що стрімко прорізав простір навпіл! Саме такий звук хотів отримати Білі Кобем. Одного разу Арман вирішив послухати необроблені тарілки на фабриці... Як виявилося, це виявився той самий звук, який шукав Білі!

7. Обробка "Бріліант"

Подобається зовнішній вигляд A Custom та Hybrid? Zildjian першими застосували обробку бріліант у 1970-х. Це був перший візуальний ефект для тарілок, і його було досягнуто за допомогою швидкісного шліфування. Обробка також допомагає тарілці "відкритися", надає приємного дзвінкого відтінку.

8. Збірні хай-хети

Наприкінці 1980-х Zildjian стали першою компанією, що пропонувала збірні хай-хети: з топом та низом з різних серій - 13” K/Z HiHats. Легкий топ серії "K" давав в загальний звук пари багатий похмурий відтінок, а у поєднанні з низом 13" DynoBeat, хети K/Z отримували чистий та чіткий чик. Спочатку тарілка мала стати ідеальним фьюжн-хетом, але дуже швидко стало зрозуміло, що вона ідеальна для будь-чого, де потрібні пружні та виразні хетові патерни, похмурий "відкритий" "вибух" та максимально чистий та чіткий чик. Ця незвичайна модель залишається у каталозі ZIldjian вже майже 30 років!

9. Overhammering

Рухаємось далі по історії ХХ ст. крізь призму тарілок Zildjian! На початку 1990-х серія K Custom Dark стала піонером техніки подвійного кування (overhammering). Постійні зміни музичних стилів призвели до того, що барабанщики почали вимагати більш тонких тарілок сімейства "K". Після прокатки, кування та проточування тарілки K Custom Dark кувалися ще раз в якості завершального етапу обробки - для кращого контролю обертонів та надання унікальних звукових характеристик.

10. "Тихі" тарілки Low Volume

Gen16 - це незвичайні акустично-електронні тарілки, що фактично стали першими тарілками зі зменшеною гучністю. Вони працювали з електронікою Gen16 та довзоляли барабанщикам максимізувати свої звукові можливості - їх можна використовувати як з акустичними, так і з електронними барабанами. Революційна система підсилення Gen16 дозволяє модифікувати ваш звук за допомогою звукознімача, так що звучання можна зробити яскравим, темним, повним чи пласким - будь-яким!

Технологія виготовлення спеціальних тарілок з отворами для системи Gen16 надихнула Zildjian на створення серії "тихих" тарілок  
L80 Low Volume у 2015 році. Їх призначення - надати можливість навчатися та тренуватися на справжніх тарілках Zildjian, але майже зовсім беззвучно!

Зайти до будь-якого барабанного шоу-руму та при цьому не помітити внесок Аведіса майже неможливо. Він помер у 1979 році, але його сміливі експерименти та успіхи продовжують надихати Звукову Лабораторію Zildjian... Тож залишайтеся з нами, щоб не пропустити жодної новинки!
 
For dealers
Login:
Password: